Doğalgaz Projesi

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Doğalgaz Projesi Hizmet Verenler

uğur ünal

uğur ünal

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Teklif İste Profil Görüntüle

Doğalgaz dünyanın en temiz fosil yakıtıdır ve doğal haliyle renksiz ve kokusuzdur. Dört hidrokarbon atomu ve bir karbon atomundan (CH4 veya metan) oluşur.Evlerimizi ve suyumuzu ısıtmak için kullandığımız doğal gaz dünyanın derinliklerinden geliyor.Doğalgaz, küçük delikli kaya katmanlarında bulunur ve kaya gazı sünger gibi tutar. Yüzeye getirmek için, gaz şirketleri yeryüzünün yüzlerce metre derinine iner ve bunu borular yardımıyla pompalayarak yukarı çıkarır. Doğalgaz projesi yaptırmanın en başında sormamız gereken soru: Nasıl gerçekleşti?

Doğalgaz Proje Hayatımıza Nasıl Girdi?

Dinozorların milyonlarca yıl önce dünyayı dolaştıklarını zaten biliyorsunuz. Dinozorlar ve yedikleri bitkiler öldüğünde, kalıntılar birçok kaya ve toprak katmanının altına gömüldü. Zamanla, dünya katmanları tarafından yaratılan muazzam ısı ve basınç, hayvan ve bitki maddesini doğal gaz ve petrol (yağ) haline getirdi. Bu yüzden doğal gaza "fosil yakıt" denir.

Tıpkı elektrik gibi, doğalgaz da evinize ulaşmak için uzun bir yol kat etmek zorunda kaldı . Evinizi ısıtan veya yemeğinizi pişiren gaz binlerce kilometre öteden gelmiş bile olabilir.

1) Enerji  şirketleri yeryüzüne binlerce delik açıyor ve gazı yüzeye çıkarmak için büyük kuyu ve pompalar kullanıyor.

2) Daha sonra gazı, yer altına gömülü gaz şebekeleri aracılığıyla şehrinize gönderiyor. Kamu hizmetleri şirketleri ise, daha küçük borularda evinize getiriyor.

3) Bu borular evinizin dışındaki sayaca bağlanıyor ve bu şekilde de ailenizin ne kadar doğal gaz kullandığını ölçebiliyor.

4) Doğalgaz proje çizimi yardımıyla; kaloriferlere, fırına, su ısıtıcısına, çamaşır kurutma makinesine veya soba gibi evde kullandığınız gaz cihazlarına bağlanıyor.

Peki ya Doğalgaz Neden En Çok Tercih Edilen Enerji Kaynaklarından?

Doğalgazın modern yaşam tarzımızın vazgeçilmez bir parçası olduğuna hepimiz hem fikiriz sanırım? Peki neden onu tercih ediyoruz?

• Doğal gazlı bir şömine, herhangi bir evi anında daha davetkar ama daha zahmetsiz bir atmosfere çevirir.

• Doğal gaz, ocak, fırın gibi yemek pişirime aletlerini her gün her an kullanılabilir hale getirir. 

• Doğal gazlı programlanabilir bir termostat kullandığınızda, iç mekan sıcaklıklarını dilediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz.

• Doğal gaz bekleme jeneratörü ile özellikle şiddetli havalarda, elektrik kesintilerinde bile sorun yaşamayacaksınız.

• Doğalgaz proje sayesinde, çeşmenizden sıcak su sorunsuz akacaktır.

• Elektrikli veya kömürle ısınmaya nazaran daha ekonomiktir. Doğalgaz proje fiyatları gözünüzü korkutmasın, inanın buna değecektir.

• Doğal gazın doğrudan kullanılması, diğer enerji kaynaklarından çok daha iyi olup, % 92 verimlilik sağlar ve karbon emisyonlarını neredeyse yarıya indirir. 

Doğalgaz Kullanım Alanları Nelerdir?

Bir firmaya, eviniz için doğalgaz proje çizimi yaptırmak istiyorsunuz. Ancak tam olarak ne işe yarar ve nerelerde ihtiyacınız karşılar emin değilsiniz. Sizi bu konuda rahatlatalım, çünkü ilk aklınıza gelecek ısıtma sistemleri dışında evin bir çok alanında da doğalgaz kullanılabilir.

• Evinizi ısıtma:

Tüketicilerin, doğalgaz proje çizimi tercih etmelerinin en önemli nedeni: Isınma. Çünkü rahat, kullanışlı, güvenilir ve verimli. Bugünün ısıtma sistemleri, yüzde 90'ın üzerinde verimlilik seviyesine ulaşabildiği için, müteahhitlere, inşaatçılara ve ev sahiplerine inanılmaz bir seçenek oluyor. Doğalgaz proje fiyatları için yetkili bir firmayla görüşürken aklınızın bir köşesinde dursun.

• Mutfakta kullanım:

Birçok hevesli aşçı, elektrikli bir model yerine doğalgazla çalışan bir fırın kullanmayı tercih eder. Genellikle daha iyi sıcaklık kontrolü sağlar ve elektrikli bir fırına göre önemli ölçüde daha az enerji kullanırlar. Bunun nedeni genellikle ünitelerin daha hızlı ısınması ve soğumasıdır. 

• Su ısıtma: 

Doğal gaza bağlı evlerde genellikle bir sıcak su ısıtıcısı da bulunur. Birçok insan doğal gazlı su ısıtıcısını tercih eder, çünkü daha ekonomiktir. Doğal gaz proje fiyatları konusunu değerlendirirken bunu dikkate almayı unutmayın. Doğal gazın fiyatı genellikle elektrikten çok daha düşük olduğundan, elektrik faturasında tasarruf etmenizi sağlar. Doğal gazlı sıcak su ısıtıcılarının kazan haznesi, çeşitli evlere uyacak şekilde tipik olarak 100 ila 400 litre arasındadır. Bununla birlikte, doğal gaz genellikle suyu elektrikten daha hızlı ısıtır, bu nedenle daha küçük kapasiteli bir ünite ile çalıştırabilirsiniz. 

• Evinizi soğutma: 

Doğalgaz genellikle evinizi ısıtmak için kullanılmasına rağmen, gazla çalışan klima üniteleri de bulabilirsiniz. Makineleri, genellikle daha pahalı olup çoğu kişinin doğal gaz klimasına geçmesini engeller. Ancak büyük miktarlarda doğal gaz sağlayan kaya oluşumları ve hammadde fiyatları çok düşük olduğu için, doğalgaz klimalar yeniden popülerlik kazanmaya başlıyor. Tipik elektrikli AC ünitelerinden daha düşük işletme maliyeti olduğu su götürmez bir gerçek. Ve en güzel tarafı, doğalgaz kliması elektrik şebekesine bağlı olmadığı için elektrik kesintilerinden etkilenmez. 

Doğalgaz Proje Çizimi için Sitemizin Size Sağladığı Avantajlar

Cüzdanınızın en büyük dostu enerji kaynaklarından olan doğalgaz, günümüzde her evin olmazsa olmazı. Bu hizmetten yararlanırken, “Doğalgaz proje çizimi nasıl yaptırılır?” veya “doğalgaz proje fiyatları nedir?” sorularının cevabını bilen bir yetkili bulmak çok zor. Ya da bu konuda %100 güvenebileceğiniz İGDAŞ yetkili firması bulmak kolay değil. Sitemizde alanında uzman, doğalgaz proje kurulum hizmeti veren firmalar size her konuda yardımcı olmak için bekliyorlar. 

Sitemizde bulunan sorulara mümkün olduğun yakın cevaplar vermeniz size vereceğimiz hizmeti daha profesyonelleştirmek için çok önemlidir. Bu sayede size doğru doğalgaz proje çizimi için teklifleri iletiyoruz. Sonrasında oluşabilecek sorularınız için yardımcı oluyoruz. 

Doğalgaz proje çizimi için, bir İDGAŞ yetkili firmasına başvurulması büyük önem arz ediyor. Sitemizdeki firmaların bu konuda yetkili olduğunun garantisini veriyoruz. Ekiplerinde bulunan makine mühendislerin yürüteceği bu proje, sorunsuz bir şekilde ilerletiliyor. Size vaat edilen hizmet ise, kurulum tamamlanana kadar devam ediyor. Bu süreçte yanınızda yer alan firma yetkilileri ve sitemiz, siz değerli müşterimizin memnuniyetini en ön sırada tutuyor. Ödediğiniz ücretin hakkını vermek için elimizden geleni yapmak için hazırız!

Doğalgaz Projesi Hizmeti Ortalama Ücretler

399₺ - 899₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
399₺ - 899₺ Ortalama Ücret
399₺ - 899₺ Ortalama Ücret
399₺ 899₺

Doğalgaz Projesi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;