Fason Dikim

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Fason Dikim Hizmet Verenler

Leyla Dayaklı

Leyla Dayaklı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sarıyer

6 yıldır armut adlı şirketle çalışıyorum. Bu işte hızlıyım. İş katagorisi önemli değ...

Profil Görüntüle
Semih Tipi

Semih Tipi

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer

Bursa osmangazi nilüfer gemlik inegöl karacabey bandırma çanakkale ve turkiye ici adrese teslim...

Profil Görüntüle
Hakit Kuş

Hakit Kuş

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Gaziantep / Şahinbey

Tişört saya yelek pantolon önlük İş elbiseleri dikimi yapılır

Profil Görüntüle
Volkan Mengütay

Volkan Mengütay

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sancaktepe
Profil Görüntüle
Aydin Alaca

Aydin Alaca

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Profil Görüntüle
Mehmet Yavas

Mehmet Yavas

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Ünye
Profil Görüntüle
devrim toplayıcı

devrim toplayıcı

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bayraklı
Profil Görüntüle
Mehmet İlter

Mehmet İlter

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Adana / Seyhan

Tekstil fason dikim atölyesi

Profil Görüntüle
Çağrı Navruz

Çağrı Navruz

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Profil Görüntüle
Şeyda Çınar

Şeyda Çınar

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
Efem mobilya

Efem mobilya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Melikgazi
Profil Görüntüle
Aslım tekstil

Aslım tekstil

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Kapaklı
Profil Görüntüle
EMİRCAN KAYA

EMİRCAN KAYA

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Saray
Profil Görüntüle
Ankara ağaç budama Can

Ankara ağaç budama Can

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Çankaya
Profil Görüntüle
Funda Oylum

Funda Oylum

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
Ayşe Bulut

Ayşe Bulut

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Çiğli

evde dikiş makinalarım var fason dikiş alıyrum

Profil Görüntüle
Ayhan Durmus

Ayhan Durmus

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Güngören
Profil Görüntüle
Burak Yüceer

Burak Yüceer

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Zonguldak / Merkez
Profil Görüntüle
ABDULNASIR ÜNAL

ABDULNASIR ÜNAL

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
vanbimoda

vanbimoda

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bağcılar
Profil Görüntüle
Mehmet Gül

Mehmet Gül

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Konya / Selçuklu
Profil Görüntüle

Fason dikim, dış kaynak kullanımı şirket içindeki tüm işi tamamlamak yerine iş bölümlerini dış kaynaklara ve tedarikçilere aktarmanın ticari uygulamasıdır, bu da daha düşük maliyet ve masraflara neden olur. Fason dikim, bir imalatçının, daha sonra kendi imalat sürecini ve kendi ürününü tamamlamak için kullanacağı parça, ürün ya da bileşenler için başka bir imalat firması ile bir düzenleme veya resmi bir anlaşmaya girdiği bir dış kaynak kullanım şeklidir. Müşteriler sık sık büyük şirketlerden aldıkları ürünlerin etiketinden başka bir firma tarafından üretildi ya da farklı bir ülkede üretildi bilgisini okurlar. Bu ürünler, fason dikimle üretilen ürünlerdir. 

Fasoncu Nedir

Fasoncu, diğer şirketler ya da firmalar için ürünler yaratan, inşa eden veya üreten üreticilere verilen isimdir. Bazı durumlarda fasoncu, birden fazla ticari kuruluşa fason üretim hizmeti veren uzman firmaları ifade etmek için de kullanılabilir. Şirketler, fasoncular tarafından üretilen ürünleri ürün ve tedarik hizmetlerine dahil ederler. Daha sonra nihai ürünü son kullanıcılara veya tüketicilere getirmek için kendi pazarlama, satış, dağıtım ve müşteri hizmetlerini kullanır.

Fason Dikimin Sağladığı Avantajlar

Fason dikimin sağladığı pek çok avantaj şirketleri bu üretim şeklini tercih etmeye yönlendirir. Fason dikimin sağladığı başlıca avantajlar aşağıda sıralandığı gibidir.

Maliyetlerden tasarruf ve maksimum düzeyde kâr 

Dış kaynak kullanımının ana avantajlarından biri maliyetlerden tasarruf etmektir. Fason dikimle firmalar için maliyetlerden önemli ölçüde tasarruf imkanı yaratır. Ürün üretimi, dış kaynak kullanarak şirket içi değerli kaynakları üretime ayırmadan yapılabilir. Üretim sürecinin şirkete ne kadara mal olacağı tam olarak bilinerek, tüm ürün üretim döngüsü boyunca daha iyi bütçe kontrolü uygulanabilir.

Zaman tasarrufu

Fason üretim anlaşmaları şirketlere son derece zaman kazandırabilir. Ürünleri piyasaya sürmek, özellikle de gerekli ekipmanı ve ekstra çalışanları edinmeye çalışıldığında epey uzun bir süreci gerektirebilir. İhtiyaç olunan makineler başka bir şirkette kurulmuş ve beklendiği için yeni makine sipariş etme ve kurma zamanı dikkate alınmıştır. Fason üretim, şirket tarafından siparişi verilen ürünleri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde piyasaya sürmeye yardımcı olabilir.

Artan teknik bilgi

Fason dikim, işletmelere başka hiçbir yerde bulunmayan teknik bilgileri de sağlar. Fason dikim atölyeleri çok yönlü bir şirket seçimi için ürünler geliştirdiklerinden, çeşitli nişler için ürün oluşturma konusunda değerli derinlemesine bilgi sahibidirler. Fason dikim atölyeleri ayrıca tasarımdaki potansiyel riskleri ve kusurları erkenden tespit etme bilgisine sahiptir. Bu, bir üründe uzun vadede önemli fonlara mal olabilecek ölümcül hataları önleyebilir.

Çalışan sayısında azalma imkanı

Fason dikimin bir diğer avantajı şirketteki personel ihtiyacını azaltmasıdır. Bu, şirketi çok sayıda çalışanı işe alma ihtiyacından kurtarır ve sonuç olarak şirket maaş tasarrufu sağlar. Fason dikim ile üretim yapmak satıcılar arasında gezinme ihtiyacını ortadan kaldırır ve beklenmedik maliyetlerle karşılaşmaya engel olur. İşçilik maliyetleri de bu sayede genel olarak önemli ölçüde azaltılır. 

Esneklikte artış imkanı

Fason dikim atölyeleri, şirketlerin üretim sürecini tamamen üstleneceğinden, şirkette daha fazla fırsat yaratılabilir. Üretimin dış kaynak kullanımından sonra çalışanlar, pazarlama ve satış gibi diğer konulara odaklanmak için ekstra zamana sahip olu. Bu sayede üretim sürecini dış kaynaklardan temin etme seçildiğinde şirket, çalışanların daha yenilikçi prototipler yaratması ve çığır açan ürünler tasarlaması için zaman kazanır. Bu sayede çalışanlar, gerçekten önemli olana odaklanma esnekliği yaşarlar.

Ölçeklenebilirlik

Küçük bir işletme ya da başlangıç olarak, ürünleri sınırlı kaynaklar ile şirket tarafından ölçeklendirmek zorlu bir süreci gerektirebilir. Fason dikimle önemli ölçüde daha fazla kaynağa sahip olunduğundan, ürünü ölçeklendirmekten daha fazlası kolaylıkla yapılabilir. Şirketler genel anlamda talepte bir zirve ya da mevsimsel talepte azalma yaşıyorsa fason dikim, üretim ihtiyaçlarını gereken her şeye hızla ölçeklendirebilir. Bu ölçeklenebilir önlemler ile şirketler ürünlerini yeni seviyelere taşıyabilir ve talep dalgalanmalarını rahatlıkla kontrol altında tutabilir.

Fason Atölyesinde Olması Gereken Özellikler

Şirketler, hem yurt içinde hem de yurt dışında yer alan fason atölyeleriyle anlaşabilirler. Yurt dışındaki bir fason atölyesiyle anlaşmak dil engelleri de dahil olmak üzere kültürel farklılıklar ile de birlikte beklenildiğinden daha zorlayıcı olabilir. Bu anlamda ülke içindeki fason atölyelerinin tercihi, şirketler adına daha avantajlı olabilir. 

Fason atölyesinde olması gereken özellikler şunlardır:

  • İyi, temiz, iyi yönetilen bir tesis olması
  • ISO sertifikalı üretim kalite standartları
  • Ürünü doğrudan müşterilere göndermek için sahip olduğu nakliye ağının büyüklüğü
  • Esnek olma ve piyasa dalgalanmalarına cevap verme yeteneği
  • Bir ürün için üretim talebine ayak uydurabilme
  • İşe alım şirketi ile sinerji
  • Piyasada saygınlık
  • Finansal açıdan sağlamlık
  • Özel üretim zorluklarını çözme yeteneği

Hangi Şirketler Fason Dikimi Tercih Etmelidir

1. Yeni kurulan işletmeler

Fason dikim sayesinde girişimcilerin kendi işlerini kurmaları çok daha kolay hale gelir. Bunun en büyük sebebi iş kurma için makul miktarda sermayeye ihtiyaç duyulması ve yeni kurulan şirketin üretim ekipmanı alma zorunluluğunun ortadan kalkmasıdır. Dışarıdan tedarik edilen ürünler, yeni kurulan şirketin her şeyi yapmış olması yerine üretim sürecini nispeten ucuz hale getirir. Ayrıca üretimdeki önemli detayları göz önünde bulunduran fason dikim atölyeleri sayesinde süreç daha kolay hale gelir. Ek olarak dikim atölyeleri kullanılacak en iyi malzemeler hakkında önerilerde bulunmak için üretici daha iyi bir konumdadır. Fason dikim atölyelerinde üretilen ürünler istenilen adrese teslim edilir. 

2. Ürün kalitesini arttırmak isteyen şirketler

Üretimi mükemmelleştirmeye çalışırken daha iyi olanı bulmak için çok fazla zaman ve para harcamayı hiçbir şirket istemez. Fason üretimle dış kaynak kullanımı, mevcut üretim teknolojisi göz önüne alındığında, ürünün daha iyi ve hatta mümkün olan en iyi kalitede olacağını daha fazla ve daha iyi garanti eder. Markaların bir kısmı bu süreci deneme yanılma yoluyla tamamlarken fason üretimi tercih etmek çok daha kârlıdır.  Bazı durumlarda, şirketler güvenilir ve tanınmış bir fasoncu ile ilişkilendirilmekten bile yararlanabilir. 

3. Ürünlerine talep düzensiz olan şirketler

Bazı ürünler belirli mevsimlerde daha çok talep görür. Bu yoğun mevsimlerde şirketler, talebin arttığı ürün için fason üretim kullanmayı tercih edebilir. Talebin daha az olduğu mevsimlerde ise şirket kendi üretimine devam edebileceği gibi daha az talebi karşılamak için de fason dikim atölyeleriyle anlaşma sağlayabilir.

Fason Dikim Fiyatları

Fason dikim fiyatları bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Bu faktörlerden başlıcaları aşağıda belirtildiği gibidir.

Hammadde fiyatları

Ürünlerin hammaddesi fason dikim fiyatları üzerindeki belirleyici faktörlerden biridir. Bazı hammaddeler su geçirmez, yanmaz, kokusuz daha az ya da daha kaliteli olabilir. Ayrıca hammaddelerin ana bileşeni de önemlidir. Bu unsurların hepsi fiyatı değiştirme özelliğine sahiptirler. 

Aksesuar maliyetleri

Aksesuarlar, ürünlerin parça ya da bileşenleridir. Aksesuarları tasarlamak fazladan süre ve mühendislik çalışmaları anlamına gelir. Yüksek kaliteli bir ürün üretebilmek için denk kalitede aksesuarlar üretilmelidir. 

Fason işletmelerinin tanınırlığı

Markalarda olduğu gibi bazı fason dikim şirketleri daha bilindiktir ve daha çok tercih edilir. Bu tanınırlık, müşterileri etkileyecek bir artı olarak şirkete geri döneceğinden yüksek ihtimalle fiyata da yansır. Fason dikim atölyelerinin altyapısı, donanımı, çalışan sayısı ve büyüklüğü fason dikim fiyatlarını etkileyecektir. 

Paketleme seçenekleri

Tek tek paketlenmiş kutulu ürünler, bazı özel ambalajlar torbalanmış ürünlere göre daha pahalı olabilir. Seçtiğiniz paketleme türü fason dikim fiyatlarını da etkiler. 

Nakliye ücretleri

Fasoncu tarafından dikilen ürünlerin şirkete ne şekilde iletileceği de fiyatları belirleyen faktörler arasında yer alır. Uluslararası ya da yurtiçi nakliye ve lojistik işlemleri fasoncular arasında şirket tercihlerine göre farklılık gösterebilir. Nakliye tercihleri, hava yolu, kara yolu ve deniz yolunu kapsar. Tercih edilen fasoncunun konumuna göre KDV ve gümrük vergisi de ücretlere dahil olabilir.

Toptan indirimler 

Toptan ürün maliyeti, fasoncu tarafından tekil ürün maliyetine göre uyarlanan indirime göre daha ucuz olabilir. Ayrıca önceden sipariş ve planlama da indirim yaratabilecek durumlardandır. Bu indirimler fason fiyatlarına yansıyarak şirkete kâr olarak yansır.

Sağladığı pek çok avantaj ile fason dikim, şirketler tarafından sıklıkla tercih edilen üretim çeşididir. Siz de şirketiniz için fason üretim seçeneğini değerlendirmek istiyorsanız hemen web sitemize girin. Fason dikim hizmeti almak artık bizimle çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve bu sayede hizmetinizi kolayca alırsınız.

Fason Dikim Hizmeti Ortalama Ücretler

30₺ - 600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
30₺ - 600₺ Ortalama Ücret
30₺ - 600₺ Ortalama Ücret
30₺ 600₺

Fason Dikim Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.