Masa Camları Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 190₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

40₺ - 190₺ Ortalama Ücret
40₺ - 190₺ Ortalama Ücret
40₺ 190₺

Masa Camları İmalatı Ücret Rehberi 

Masa camları; yemek masası, toplantı masası, salon sehpası gibi masalarda kullanılır ve genellikle temperli ve düz cam olarak masalara monte edilir. Cam masalar gerek şıklık gerek kullanım gerekse dayanıklılık açısından diğer masa çeşitlerine göre ön plandadır. Masa camları imalatı ücretleri birkaç unsura göre değişebilir: camın kalitesi, özelliği ve metrekaresi gibi undurlar fiyatlamada etkendir. Masa camı fiyatları ortalama olarak 500 TL ile 4000 TL arasındadır. Fiyatlar tahminidir ve firmalara göre değişkenlik gösterecektir.

Masa Camları İmalatı Ücretlerini Etkileyen Faktörler

Cam Üretiminde Kullanılan Makineler

Masa camı imal edilirken camlar çeşitli süreçlerden geçerler ve bazı farklı uygulamalara maruz kalırlar. Camların imalatında farklı işleme makineleri kullanılır. Rodajlı, temperli ve kanallı masa camı işleme makineleri ile camlara istenilen özellikler kazandırılır ve camlar güçlendirilir. Cam imalarında kullanılan makineler fiyatları belirleyici bir unsurdur.

Camın Rengi

Masa camları şeffaf olabileceği gibi füme, bronz, yeşil, mavi ve boyalı camlar olabilir. Camlarda renk seçimi farklı işlemler gerektirdiğinden bu undur fiyatları etkiler.

Camın Kalınlığı

Masalar; ev, ofis, mağaza, bahçe, mutfak çalışma odası gibi alanlarda sık kullanıldığı için kaliteli ve güvenilir olmalıdır. Masa camları hem sağlam hem de kolay kırılmayan bir yapıda olmalıdır. Bu nedenle farklı kalınlıkta camlar imalatı gerçekleştirilir. Camlar 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm 19 mm ve 20 mm kalınlıklarında imal edilebilir. Cam kalınlığı arttıkça masa camları imalatı fiyatları artacaktır.

Camın Metrekaresi 

Özellikle yemek veya toplantı masalarının geniş olması ve birçok kişiyi misafir edebilmesi gerekir. Bu nedenle masa camlarının büyük olması önemlidir. Masa camlarının metrekaresi değiştikçe fiyatları da ona göre değişecektir.

Özel Kesim Camlar

Cam masalar hem şık hem de estetik yapıları ile dikkat çekerler. Yemek masası, bahçe masası camları, özellikle sehpa camı üretiminde farklı tasarımlar uygulanabilir. Bunun için ölçüm yapılır ve CNC makineleri ile özel kesim masa camları üretilir. Özel kesim camların imal edilmesi, fiyatları etkileyen önemli bir unsurdur.

Masa Camı Aksesuarları

Masaların ayakları camlardan imal edilebilir. Hatta masa ayağı yerine boyutlara uygun camlar da takılabilir. Cam masalar farklı tasarım yapılmasına müsait yapıdadırlar. Dolayısıyla talep edeceğiniz her özellik cam fiyatlarını etkileyecektir. 

Masa Camı Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

- Masa camı imalat hizmeti almadan önce güvenliğinizi düşünmelisiniz. Yemek masası için bir cam imalatı düşünüyorsanız tüm bireyleri düşünerek kalın, sağlam ve temperli bir masa camı olmasına dikkat etmelisiniz.

- Ofis masası ve bahçe masası için cam imalatı düşünüyorsanız her şeyden önce kullanışlı ve işlevsel bir tasarıma ihtiyacınız olacaktır. Tasarım için bu detayı göz önünde bulundurmalısınız.

- Masa camı boyutunu ayarlarken ortamın genişliğine dikkat etmelisiniz. Dar ortamlarda diğer eşyalarınızın yerini işgal eden bir masa kullanışlı olmayabilir.

- Renkli camlar tercih edecekseniz hizmet alacağınız firmadan birkaç numune isteyiniz. Zira seçeceğiniz renkler camlarda dilediğiniz gibi durmayabilir.

- Cam imalatı için seçeceğiniz firma da oldukça önemlidir. Firmanın referanslarını kontrol edebilir ve daha önceki çalışmalarına göz atabilirsiniz.

- Özel kesim masa camlarının imalatı kolay olmayabilir. Bu masaların imal edilebilmesi için CNC makinelerine ihtiyaç vardır. Aksi halde özel kesim istenilen sonucu vermez. Hizmet talep ettiğiniz firmadan sizi bu konuda bilgilendirmelerini talep edebilirsiniz.

- Cam masalar sadece üst yüzeyleri cam olarak imal edilmeyebilir aynı zamanda masa ayakları da cam olabilir. Eğer böyle bir tasarım istiyorsanız camların kalitesine çok dikkat etmelisiniz.

Temperli Cam Fiyatları

Güvenlik her zaman için her şeyden önce gelir. Evlerde, bahçelerde, ofislerde, mağazalarda kısacası canlıların olduğu her alanda oldukça fazla kullanılan cam masaların güvenli olması son derece önemlidir. Camların kırıldığı zaman keskin ve büyük parçalar haline gelmesini engelleyen temperleme yöntemi ile masa camlarının üretilmesi güvenliği sağlayan en sağlıklı yollardan biridir. Masa camları temperlenerek daha güvenli bir hale getirilir. Temperli masa camları fiyatı ortalama olarak 500 TL ile 4000 TL arasında değişebilir.

Düz Cam  Fiyatları

En sık kullanılan masa camlarından biridir. Genellikle sehpalarda ve ofis masalarında kullanılır. Farklı renklerde ve kalınlıklarda imal edilebilir. Temperli cam kadar güvenli olmasa da kalın imal edilmesi halinde kolay kırılmaz. Bu masa camlarının ortalama fiyatı ise 200 TL ve 2000 TL aralığındadır.

Buzlu Cam  Fiyatları

Buzlu camlar, imalattan sonra camın iki adet metal merdane arasından geçirilmesiyle elde edilen bir cam türüdür. Genellikle sehpalarda ve bahçe masalarında dekoratif amaçlı kullanılır. Ayrıca bu camlara laminasyon ve temperleme işlemi uygulanır. Bu sayede buzlu camlar daha sağlam ve güvenilir olurlar. Buzlu masa cam imalat ücreti ise boyut, kalınlık ve sağlamlaştırma işlemlerine göre ortalama olarak 200 TL ile 3000 TL arasında değişebilir.

Masa Camları Hizmet Verenler

Bahadır Şahin

Bahadır Şahin

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Teklif İste Profil Görüntüle
Rahmi Bilgili

Rahmi Bilgili

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle

Masa Camları Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;