Duvar Resim Çizimi

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Duvar Resim Çizimi Hizmet Verenler

Murat Hasan

Murat Hasan

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Maltepe
Profil Görüntüle
Anıl İbrahim Demir

Anıl İbrahim Demir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bahçelievler
Profil Görüntüle
BAŞİSKELE YAPI

BAŞİSKELE YAPI

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kocaeli / Başiskele

Hızla büyüyen hizmet sektöründe ekonomik mücadeleye rağmen hizmetin en iyisini vermek kaydı ...

Profil Görüntüle
Yahya Nas

Yahya Nas

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bakırköy
Profil Görüntüle
Hasan Ulu

Hasan Ulu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beykoz
Profil Görüntüle
Muhsin Çetinkaya

Muhsin Çetinkaya

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beylikdüzü
Profil Görüntüle
Yücel Şeker

Yücel Şeker

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Muratpaşa
Profil Görüntüle
Yunus Barış

Yunus Barış

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Nilüfer
Profil Görüntüle
Sefa Özdemir

Sefa Özdemir

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Aydın / Efeler
Profil Görüntüle
Fatma Doğruoğlu

Fatma Doğruoğlu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Eskişehir / Tepebaşı
Profil Görüntüle
Tunç dekorasyon

Tunç dekorasyon

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beyoğlu
Profil Görüntüle
Ahmet KUŞ

Ahmet KUŞ

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Süleymanpaşa
Profil Görüntüle
Mehmet Gencer

Mehmet Gencer

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Antalya / Döşemealtı
Profil Görüntüle
Tanzer Güngör

Tanzer Güngör

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Kayseri / Talas

Duvar kağıdı duvar çıta lama 3 boyutlu duvar boyama işleri yapıyorum

Profil Görüntüle
Mustafa Seçgin

Mustafa Seçgin

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Tekirdağ / Çorlu
Profil Görüntüle
Ayhan Tepegün

Ayhan Tepegün

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Bursa / Yıldırım
Profil Görüntüle
AKAR İÇ MİMARLIK

AKAR İÇ MİMARLIK

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Bornova
Profil Görüntüle
Oktay Tokat

Oktay Tokat

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Karaburun
Profil Görüntüle
Uğur Civelek

Uğur Civelek

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Altınordu
Profil Görüntüle
Özer Çağlusu

Özer Çağlusu

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Sakarya / Arifiye
Profil Görüntüle
Şahismail Ülgen

Şahismail Ülgen

0.0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Profil Görüntüle

Duvar Resmi Çizimi Hizmeti

Duvar resim çizim hizmeti, duvara estetik bir görünüm kazandırmak üzere yapılan çizimleri kapsar. Dış mekanlar ile birlikte iç mekanlara da yaptırılabilecek olan duvar resimleri, profesyonel ressamlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde istenen sonuçlar elde edilmeyebilir ya da uzun vadede farklı problemler meydana gelebilir. Türkiye’nin her yerinden uzman ressamlardan duvar resim çizimi hizmeti almak için hemen şimdi ilan açın. 

Duvar Boyaları Çeşitleri

Duvar resimlerini yapmak üzere kullanılan boyalar, normal boyalardan farklı özelliktedir. Bu boyalar plastik, akrilik, yağlı ve su bazlı olmak üzere alternatiflere sahiptir. İçlerinden en çok tercih edileni yağlı boyadır. Bunun en büyük nedeni yağlı boyanın temizliğinin kolay olması, yağmur ve kar benzeri su içerikli atmosferik olaylara karşı dayanıklı olması ve uzun bir süre boyunca renginin canlılığını muhafaza edebilmesidir. Ayrıca uygunluğu ve uzun süre dayanabilmesi nedeniyle plastik boya da popüler seçenekler arasındadır. Duvar resimleri için her renk ve tonda boya bulmak mümkündür. Boyaların fiyatları, renk tonunun nadirliği ve markanın kalitesine göre değişir. Kullanıcı, boyaları tedarik ettiği takdirde hizmet ücreti azalacaktır. Maliyet hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Duvar Resim Çizimi Hizmeti Ücret Rehberi’mize göz atın. 

Grafiti Sanatçıları ve Duvar Ressamları 

Grafiti sanatçısı, sprey boya kullanarak duvar resimlerini parça ya da bütün halinde çizen, şekilli yazı yazan ve bu sayede hayal gücünü duvara aktaran kişilerdir. Dünya genelinde son dönemlerde grafiti sanatı ve sanatçılarına olan rağbet artmaktadır. 

Duvar ressamları ise duvar yüzeylerine portre, manzara ya da figürleri kapsayan resimler çizenlere verilen isimdir. Hususi kullanım alanlarında ya da park ve okul gibi toplu kullanılan alanlarda sanatını icra eder. Okul duvar resimleri, toplu kullanım alanlarına örnektir. 

Duvar Resimleri Nasıl Yapılır?

Duvar resimleri, ev, sokak, iş yeri, müze ve benzeri alanlara yapılabilir. Cafe duvar resimleri giderek yaygınlaşmakta olup estetik bir görünüm sağlayarak müşterilerin dikkatini çekmeyi sağlar. Profesyonel kişiler tarafından verilen duvar resim çizimi hizmeti aşağıda anlatıldığı şekilde yapılır. 

Öncelikle resim çizilecek duvarın yüzeyinin hazır olması sağlanır. Duvar üzerinde tamir edilmesi gereken herhangi bir alan ya da sıva döküntüsü var ise gerekli tadilat işlemleri uygulanır. Nem alan bir duvar ise gerektiği şekilde yalıtım yapılmalıdır. 

Daha sonra resim çizilecek alan astarlanır. Astarlama işlemi, çizimde kullanılacak malzemelere ve duvarın (iç mekan, dış mekan, yağmura karşı korunaklı vs.) özelliklerine göre değişebilir. 

Sanatçı, gerekli gördüğü takdirde duvar yüzeyinde ön çizim gerçekleştirir. Genellikle manzara resimleri için ön çizim yapılmazken insan ya da hayvan benzeri detaylı çizimlerde gerek duyulur. 

Kompozisyonun orantılı ve doğru şekilde duvar yüzeyine aktarılması için farklı tekniklerden yararlanılır. Sanatçı tarafından belirlenen bu tekniklerden en yaygını kareleme tekniğidir. Çizilmesi istenen resim kare parçalara bölündükten sonra duvara geçirilir. Projeksiyon tekniği de bir diğer yaygın yöntemdir. Bu teknikte resim, projeksiyon aracılığıyla duvara yansıtılarak ön çizime başlanır.

Çizilen resim, kullanıcının isteklerine bağlı olarak boyanır ve kurumaya bırakılır. 

Duvar Resimleri Kalıcı Mıdır?

Duvar resimlerinin kalıcılığı bazı değişkenlere göre belirlenir. Bunlardan en önemlisi kullanılan malzemelerin kalitesidir. İç ya da dış mekan fark etmeksizin kullanılan yüksek kalite standartlarındaki boyanın ömrü çok daha uzundur. Yağlı boya, en uzun ömürlü boya tipidir. Duvar resminin kalıcı olması isteniyorsa A kalite yağlı boya kullanılarak en az 10 senelik muhafaza sağlanabilir. Bununla birlikte duvarın atmosferik koşullara ne denli maruz kaldığı, dış mekan ise yağış şartları ve nem durumu resmin kalıcılığı üzerinde etkilidir. Gerekli koşullar sağlandığında bir duvar resminin ömrü 30 – 35 seneye kadar çıkabilir. 

Duvar Harici Yerlere Duvar Resimleri Yapılabilir mi?

Özellikle duvarın ahşap, seramik, alçı ya da stropiyer benzeri malzemeler ile kaplı olması halinde resimlerin zemine yapılması istenebilir. Yer döşemelerine resim yapılması için gereken şartlar aşağıda belirtildiği gibidir. 

Yer döşemeleri fayans ya da seramik türden malzemelerden yapılma ise zemin üzerine resim yapılamaz, fakat yüzey macunlandıktan sonra astarlanabilir ve bu sayede fayanslar resim yapılabilecek duruma gelebilir. 

Alçı yüzeyler için duruma göre bir ya da iki kat astar atılıp, resim çizilebilir. 

Zemin ahşap döşemelere sahip ise su geçirgenliği önemli bir unsurdur. Sanatçı, öncelikle ahşap döşemelerin su geçirip geçirmediğini kontrol eder. Geçirmediği takdirde yüzey üzerine gerekli işlemler uygulanıp birtakım önlemler uygulanarak resim çizilebilir. 

Stropiyer kaplamalar için önce yüzeye bir kat boya atılmalı ve kuruması beklenmelidir. Daha sonra resim yapılabilir. 

Hasarlı Yüzeylerde Duvar Resimleri 

Hasarlı yüzeyleri geleneksel tadilat yöntemleri ile kapatmak yerine üzerine resim çizdirebilir ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Hasarlı yüzeylere duvar resmi yapılmasına örnek olarak lekeli ve isli bir yüzey verilebilir. Lekenin üzeri beyaz ahşap tutkalı kullanılarak bir kat boyandıktan sonra kuruyup son halini alması beklenir. Ardından üzerine resim çizilebilir. Yüksek nemden muzdarip duvarlara yapılan resimlerin zarar görmesini engellemek için tedbirler alınabilir. Sanatçının yaratıcılığı ve kullandığı tekniklere bağlı olarak çok sayıda hasarlı yüzey üzerine resim yapılabilir. 

Duvar resim çizimi hizmeti almak için ara.com.tr üzerinden ilan açabilir ve uzman sanatçılardan teklif alarak amaçladığınız hizmete kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Duvar Resim Çizimi Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 3000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret RehberiniGör
100₺ - 3000₺ Ortalama Ücret
100₺ - 3000₺ Ortalama Ücret
100₺ 3000₺

Duvar Resim Çizimi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Sizde Ara.com.tr hizmet veren ailesine katılarak iş imkanlarınızı genişletin. Binlerce müşteriye ulaşarak kazancınızı katlayın.