Oto Ses Sistemi Hizmeti Ortalama Ücretler

80₺ - 1899₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

80₺ - 1899₺ Ortalama Ücret
80₺ - 1899₺ Ortalama Ücret
80₺ 1899₺

Oto Ses Sistemleri Ücret Rehberi

Gündelik hayatta lüksten çok ihtiyaç haline gelmiş araçlarımızın vazgeçilmez bir aksesuarı olan oto ses sistemleri, müzik profesyonellerinden normal kullanıcılara kadar birçok farklı skalada hizmet vermektedir. Bass tonlardan tizzlere, mid lerden low ve high frekanslara kadar detaylı aralıklara sahip ses sistemlerinin maliyetleri, kullanılan amfiler, subwooferlar hoparlörler ve kablolama gibi komponentlerin çeşitlerine göre belirlenmektedir.

Oto Ses Sistemi Fiyatları

Kontrol Sistemi: Herhangi bir kaynaktan (cd, usb vs) çıkan ses bilgisini işleyip bunu diğer ses sistemleri elemanlarına ileten kontrol elemanları, ses sistemlerinin beyni gibi çalışmakta olup, performansları bütün sistemi etkilemektedir. Maliyetleri; okuyabildiği kaynak, çalışma frekansları, gösterge panelleri, kablo giriş çıkış özellikleri gibi parametrelere bağlı olup, kontrol sistemi olarak oto ses sistemi fiyatları 100 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Amfi: Güçlü ses çıkışı isteyen kullanıcılar için kontrol sisteminin sağladığı ses çıkışı yeterli gelmeyecektir. Bu gibi durumlarda ses yükseltici görevi gören amfiler devreye girerler. Ses çıkış kapasitesi, ebat, ses çıkış kanalları gibi özellikleri fiyatlarını belirler. Amfi oto ses sistemleri fiyatları 500 TL ile 20000 TL arasında fiyatları vardır.

Koaksiyal Hoparlörler: Ses kalitesi orta segment denilebilecek, bir çok araçta tercih edilen kompak yapısı ve uygun fiyat avantajları ile öne çıkan hoparlör tipleridir. Çıkıp, inebilecekleri frekans aralıkları ve boyutlarına göre fiyatları değişmektedir. 250 TL ile 1500 TL aralığında fiyatları değişmektedir.

Birleşik (komponent) Hoparlörler: Farklı frekans aralıklarında bir kaç değişik hoparlörün bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş hoparlör sistemidir. Bunlar daha detaylı ses üretimi sağladığı gibi yer olarak koaksiyal hoparlörlerden biraz daha fazla alan kaplar. Fiyatları 500 TL ile 2500 TL arasında değişir. Hoparlör ses seviyeleri fiyatı belirleyen temek unsurlardır.

Mid Bas Hoparlör: Ses seviyesi olarak 100 Hz ile 300 Hz aralığında sesleri üretebilen hoparlörlerdir. Fiyatları ebatlarına ve bağlantı türlerine göre değişiklik gösterir. 300 TL ile 5000 TL arasında fiyatları vardır.

Mid Range Hoparlör: Ses üretebilme aralığı 300 Hz ile 3 Khz arasında değişen hoparlörlerdir. Fiyat aralıkları 500 TL ile 7500 TL arasındadır.

Tweeter Hoparlör: Tiz seslerin duyulması için özel üretilmiş 3Khz üstündeki sesleri üretebilen hoparlörlerdir. Güç ve bağlantı türlerine göre fiyatları 50 TL ile 1500 TL arasında değişir.

Subwoofer: Düşük frekanslı (20-200 Hz) sesleri üretebilen bu hoparlörler bas hoparlörü olarak kullanılırlar ve araçta en çok yeri kaplayan sistemlerdir. Boyutlarına ve ses aralıklarına göre fiyatlandırılırlar. 250 TL ile 5000 Tl arasında değişen fiyatları bulunmaktadır.

Oto Ses Sistemi Fiyatlarını Belirleyen Genel Unsurlar

Ses Aralıkları

Oto ses sistemlerinde maliyeti belirleyen temel unsur üretmek istediğiniz ses aralığıdır. Çok çeşitli frekans aralıklarında ses çıkışına sahip sistemler maliyetleri oldukça etkilemektedir.

Ürün Boyutları

Gelişen teknoloji ile birlikte ses sistemleri ebatları da oldukça değişkenlik göstermektedir. Çok küçük araçlara bile çok değişik frekanslarda ses üreten sistemler entegre edilebilmektedir. Ancak boyutlar küçüldükçe fiyatlar artmaktadır.

Kablolama ve Montaj

Ses sistemleri arasında bilgi aktaran kablolar en az sistem toplamı kadar önemli komponentlerdir. Her sisteme uyum sağlayabilecek çeşitlilikle kablo ve aksesuarları piyasada bulunmaktadır. Güçlü sistemler güçlü kablo gerektirir. Aynı şekilde montaj işçiliği de maliyetleri önemli ölçüde etkiler. Ses sistemini ve araç elektrik sistemini iyi tanıyan servisler fiyatları da o ölçüde etkiler.

Oto Ses Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Klasik müzik dinleyicileri için ultra bass modülleri, pop müzik dinleyicileri için ise low ve high frekanslar çok gerekli olmayabilir. Bu sebeple araç için satın alınacak oto sistem hizmeti öncesi hangi tür müziklerden hoşlandığınıza karar vermek gereksiz komponentlerin satın alınmasını engelleyecektir.

• Ses sistemlerinde parçaların birbiri ile uyumu büyük önem arz etmektedir. Çok pahalı bir amfi, orta pahalı segmentteki bir hoparlör için fazla gelebilir. Sisteminiz için seçeceğiniz ürünlerin uyumlu olması gereksiz harcamaların önüne geçebilir.

• Kullandığınız araç içine ses sisteminin yerleştirilmesi, araç akustiğinin incelenmesi ve bu yerleşim alanına uygun ürünlerin seçilmesi müzik kalitesi açısından ve bütçe açısından size fayda sağlayacaktır.

• Piyasada bulunan çok çeşitli ürün grupları ve bu ürünlerin fiyat farklılıkları ses sistemi almadan önce kafanızı karıştırabilir. Bütçe aşım ihtimallerinin önüne geçebilmek adına, daha önceden ürün bazlı bütçe çalışması yapmak, fazladan bütçe aşımlarının önüne geçecektir.

• Hangi kaynaktan müzik dinlediğiniz de yapacağınız ses sistemi tercihinde önemli bir kriterdir. Cd çalar, usb çalar ya da internet bağlantısı ile dinlenecek müzikler için çok çeşitli müzik çalar içerisinden doğru tercihi yapmanız size fayda sağlayacaktır.

• Garanti belgeli ürünleri seçmeniz ilerde yaşanabilecek bir problemde iade ve destek kısımlarında faydanıza olacaktır.

Oto Ses Sistemi Alındıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto ses sistemleri enerjilerini aküden alırlar. Güçlü bir ses sistemi akü enerjisini çok çabuk bitirebilir. Ses sistemini kurduktan sonra belli aralıklarla akü güç durumunu kontrol etmek gerekebilir.

Oto Ses Sistemi Hizmet Verenler

Başaran oto

Başaran oto

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Yenimahalle

15 Yıldır faaliyet gösteren firmamızda malum pandemi günlerinde alternatif müşterilere ulaşm...

Teklif İste Profil Görüntüle

Oto Ses Sistemi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;