TV Ünitesi Hizmeti Ortalama Ücretler

180₺ - 2000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

180₺ - 2000₺ Ortalama Ücret
180₺ - 2000₺ Ortalama Ücret
180₺ 2000₺

TV Ünitesi Yapımı Ücret Rehberi

Evlerimizin en sık kullanılan bölümlerinden biri olan salonlar, genellikle vitrin ve TV üniteleri ile dizayn edilmektedir. TV ünitesi seçimi, salonun genel görünümünü etkileyeceği için önemli bir unsurdur. TV ünitesi seçerken rengi, modeli gibi durumların yanında fiyat konusu da göz önünde bulundurulmalıdır. TV ünitesi fiyatları ile ilgili yapılan araştırmalarda genel olarak 500 TL’den başlayıp 5000 TL’ye kadar uzanan bir fiyat aralığı görülmektedir. Fiyatların belirlenmesi konusunda göz önünde bulundurulan ölçütler ise şu şekilde sıralanabilir:

Televizyon Ünitesi Maliyetini Belirleyen Unsurlar


1- TV Ünitesinin Boyutu

TV ünitelerinin boyutları ünitelerin fiyatını etkileyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Büyük olan ünitelerde hem kullanılan malzemeler daha maliyetli olmakta, hem de ünite boyutu büyüdükçe işçilik için istenen ücret artmaktadır. TV ünitesi seçerken ünitenin yer alacağı mekana göre seçim yapmak faydalı olacaktır.

2- TV Ünitesinin Malzemesi

TV ünitelerinin fiyatlarını belirleyen başka bir öncül ise ünite yapımında kullanılan malzemedir. Kaliteli bir ahşap, ucuz bir ahşaptan daha maliyetli olacağı için ham madde, fiyat konusunda epey etkili olmaktadır. Ayrıca renklendirme için kullanılan boyanın markası da fiyatların oynamasına neden olmaktadır.

3- TV Ünitesinin Modeli

TV ünitelerinin hangi modele sahip olacağı ile fiyatı arasında sıkı bir ilişki bulunmaktadır. Örneğin sadece televizyon bölmesi ve çekmeceleri olan bir TV ünitesi daha ucuz iken, yan kısımlarında rafları ve kitaplığı olan bir TV ünitesi daha pahalı olmaktadır.

4- TV Ünitesini Yaptırmak İstediğiniz Tarih 

TV ünitesi için bir model belirledikten ve kafanızda bir fikir oluşturduktan sonra, yaptırmak istediğiniz tarihi ayarlamanız da faydalı olacaktır. Bunun nedeni kesim yerlerinin, marangozların, ustaların yılın belli dönemlerinde daha yoğun bir çalışma temposu içerisinde olmasıdır. Bayramlar, özel günler gibi zamanlarda vereceğiniz siparişler fiyatın artmasına neden olur.

5- İş Tecrübesi

TV ünitesinin yaptırmak istediğiniz kişinin işinde iyi olması, bu işte tanınır olması ürünün maliyetini etkileyen bir diğer unsur olarak söylenebilir.

TV Ünitesi Yapımı Hizmet Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

- TV ünitesi yaptırmadan önce, işi yaptıracağınız kişinin daha önce yapmış olduğu TV ünitelerini görmek, fikir edinmeniz açısından faydalı olacaktır. Ayrıca bu modeller içerisinde beğendiğiniz olursa karma bir model yaptırmayı da düşünebilirsiniz.

- TV ünitesi yaptıracağınız ustayı seçmeden önce diğer kullanıcıların yaptığı yorumları dikkate almak yararlıdır. 

- Nasıl bir TV ünitesi istediğinize dair her şeyi usta ile paylaştığınızdan ve her detayı belirttiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Bu şekilde üretimde yapılacak istemediğiniz hatalar önlenmiş olur.

- TV ünitesi ücreti hizmet öncesinde ödenmemelidir. 

TV Ünitesi Yapımı Hizmet Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- TV ünitesi teslim alındıktan sonra herhangi bir hasar oluşması durumunda ünite için bir garanti sunulması faydalıdır. 

- Ünite teslim edildikten sonra içinize sinmeyen herhangi bir nokta varsa bunu söylemeli ve son değişikliklerin sağlanması istenmelidir.

- Ustanın yaptığı işin beklentilerinin karşılayıp karşılamadığı yönünde bir geri dönüşte bulunmanız sizden sonra bu hizmeti alacak kişiler açısından yararlı olacaktır. Aynı şekilde ustaya bu durumu belirtmeniz de eğer varsa eksik noktalarını görmesini sağlaması açısından faydalıdır. 

- Hizmet sonrası TV ünitesinin kalitesi, niteliği ve usta ile ilgili tüm detayları göz önünde bulundurarak objektif bir değerlendirme yapmak sizden sonra aynı hizmeti alan kullanıcılar için yararlıdır. 

TV Ünitesi Hizmet Verenler

Yahya Nas

Yahya Nas

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Bayrampaşa
Teklif İste Profil Görüntüle
Byrm mobilya tamir boya

Byrm mobilya tamir boya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Teklif İste Profil Görüntüle
Myk mobilya

Myk mobilya

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Sultangazi
Teklif İste Profil Görüntüle
Cemil Erduman

Cemil Erduman

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ordu / Altınordu
Teklif İste Profil Görüntüle
Şahin Turnacı

Şahin Turnacı

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Avcılar
Teklif İste Profil Görüntüle

TV Ünitesi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;