Dekoratif Ayna Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

100₺ - 1600₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1600₺ Ortalama Ücret
100₺ 1600₺

Dekoratif Ayna Ücret Rehberi 

Her alana farklılık katan, daha geniş ve ferah görünmesini sağlayan dekoratif aynaları bugün pek çok modelde bulmak mümkün. Üstelik cam aynalara göre daha kullanışlı ve daha güvenilir olan bu aynalar evlere şıklık ve ferahlık katıyor. Dekoratif ayna fiyatları ise birkaç değişkene bağlı olarak farklılık gösteriyor. Öncelik olarak aynanın boyutu, fiyatının belirlenmesine önemli rol oynayan etmenlerin başında geliyor. Aynanın imal edildiği pleksiglas malzemesinin kalitesi de yine boyut kadar önem taşıyor. Zira kaliteli olmayan malzeme kullanımı, aynadaki yansımaların kalitesini etkileyebiliyor. Dekoratif aynanın tasarımı ise fiyatları belirleyen diğer etmenlerden biri. İnce işçilik gerektiren tasarımlarda fiyatlar artabiliyor. Hizmet talep edilen firmanın politikasına göre de değişebilen fiyatlar ortalama 500 TL ile 3.000 TL arasında farklılık gösterebiliyor.

Boy Aynası Fiyatları

Boy aynaları genellikle dikdörtgen veya oval şeklinde olan ve yansıma kalitesinin iyi olması gereken bir aynadır. Bu nedenle uzun ve kaliteli malzemelerden üretilmelidir. Bu aynalar duvara monte edilebildiği gibi belirli bir alana yaslanarak da kullanılabilir. Boy aynaları yapım ücretleri ortalama 100 TL ile 1000 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Duvar Aynası Fiyatları

Dekorasyon amaçlı kullanılan aynalardır. Birçok tasarım bu aynalarla yapılabilir. Geometrik şekiller, farklı desenler ve çerçevelere sahip olabilir. Ayrıca baklava desenli, parça çerçeveli gibi modeller de uygulanabilir. Tasarımları çeşitlilik gösterdiği için fiyat aralıkları geniş olabilir. Bu dekoratif ayna yapımı fiyatları ise ortalama olarak 500 TL ile 3000 TL arasında olabilir.

Pleksi Ayna Aksesuar Fiyatları

Pleksiglastan yapılan süs eşyalarıdır. Üzerine isim yazılabilir veya desenler oluşturulabilir. Hayvan figürleri, nesnelerden oluşan şekiller üretilebilir. Bu aynaların fiyatları ise şekline boyutuna ve desenine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bu tür süs eşyaların seri şekilde üretimi istenildiğinde firma ile görüşülerek ortalama bir fiyat belirlenebilir.


Dekoratif Ayna Yapımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Aynanın Ebadı

Dekoratif aynalar dar alanları daha geniş gösterilmesi amaçlı kullanılabilir. Elbette ki genişlik etkisinin hissedebilmesi için aynaların ebadının büyük olması gerekir. Zira boyutları artan aynaların fiyatları da buna bağlı olarak artabilir. 

Aynanın Tasarımı 

Günümüzde aynalar, yansımaların görülebilmesinden ziyade göze daha hoş gelen alanların yaratılabilmesi amaçlı kullanılmaktadır. Bu nedenle aynalar farklı tasarımlara hayat vermekte ve dekoratif alanların oluşmasına katkı sağlamaktadır. Titizlikle belirlenen ölçüler, farklı desenler, farklı şekiller aynaların imalatını daha komplike hale getirebileceği gibi fiyatlarını da yükseltebilecektir. 

İşçilik

Dekoratif aynalarda komplike tasarımların oluşturulabilmesi için işçiliğin iyi olması gerekir. Zira işçiliğin iyi olmaması aynanı kalitesini büyük oranda etkileyecektir. Hizmet alınan firma, işçilik ve usta maliyetlerini göz önünde bulunduracaktır. Bu durum dekoratif ayna yapım fiyatı üzerinde değişikliğe neden olabilir.

Kullanılan Malzemeler

Ayna imal edilirken kullanılan pleksiglasın kalitesi, çerçeve seçimi, çerçeve üzerindeki aksesuarlar, ayna üzerindeki desenler, aynanın rengi ve daha birçok unsur fiyatlara etki edecektir.

Fire Oranı

Ayna fiyatları çoğu zaman metrekare hesabına göre belirlenir. Eğer istediğiniz ayna ebatları daha az fire verecek boyutlarda ise maliyet azalabilir.


Dekoratif Ayna Yaptırmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Ortamın Genişliği 

Aynalar, elbette ki evleri daha geniş görünmesine yardımcı olmak için kullanılırlar. Ancak yanlış kullanımları ters etki yaratabilir. Küçük alanlarda karmaşık ve küçük şekiller kullanılması hem aynanın işlevselliğinin yitirilmesine neden olur hem de alanı küçük gösterir. Bu nedenle eğer küçük bir alana sahipseniz eğer daha büyük aynalar kullanmanız alanların büyük görünmesini sağlayacaktır.

Dekorasyon

Dekoratif aynaların kullanımı şık alanlar yaratabilir. Ancak bu aynaları ortamın dekorasyonuna uygun kullanılması ve tasarımının yapılması gerekir. Varaklı çerçeveler ile klasik bir görünüm yaratılabilir. Daha modern bir görünüm içinse keskin hatlar ve doğal çerçeveler kullanılabilir.

Doğru Firma Seçimi

Dekoratif aynalar pleksiglas malzemesinden imal edilen dekorasyon ürünleridir. İmal edildiği malzemenin kalitesi aynanın görünümünü etkiler. Ayrıca bu aynalarda kullanılacak ortama göre tasarım oluşturulması pek çok firma için zorlayıcı olabilir. Firma seçiminden önce daha önceki tasarımları incelenebilir ve referansları yüksek olan firmalar seçilebilir.

Doğru Tasarım

Dekoratif aynalar pek çok modelde bulunabilir. Bu aynaların kullanılacağı yerler de tasarımını etkileyen önemli unsurlardan biridir. Antre veya lobi için dekoratif ayna düşünüyor iseniz daha büyük ve desenli, farklı tasarımlara sahip olan aynalar kullanabilirsiniz. Karar verme aşamasında hizmet aldığınız firmaya bu konuda danışabilir ve olası modeller üzerinde fikir birliğine varabilirsiniz.

Dekoratif Ayna Hizmet Verenler

Rahmi Bilgili

Rahmi Bilgili

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İzmir / Buca
Teklif İste Profil Görüntüle
Murat Akeren

Murat Akeren

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Ankara / Altındağ
Teklif İste Profil Görüntüle

Dekoratif Ayna Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;